Małgorzata Rządkowska

Strona główna/Róże 2018/Małgorzata Rządkowska

Róże kupuję w zaufanych szkółkach, tylko przez internet. Nigdy nie kupuję róż na rynku ponieważ nie mają nazw i z doświadczenia mogę powiedzieć, że źle rosną oraz mają choroby.

Mieszkam na południu Polski koło Nowego Sącza, gdzie zimy bywają surowe, więc najwięcej jest pracy na jesień, gdyż większość róży pnących i piennych muszę zabezpieczyć agrowłókniną przed mrozami, natomiast róże rabatowe i parkowe kopczykuję i okrywam jedliną. Na wiosnę stosuję nawóz do róż, zazwyczaj firmy Compo długo działający i przeprowadzam oprysk środkiem Róża 2 w 1 firmy Substral kilka razy w sezonie. Jednak najważniejszy jest pierwszy oprysk w kwietniu, tuż po pojawieniu się pierwszych liści na różach. Dzięki temu nie chorują i mają zawsze zielone i zdrowe liście.

Dbam o podlewanie w czasie upałów i suszy. Róże to moja pasja, na wiosnę i w lecie każdą wolną chwilę spędzam w różanych rabatach z moją rodziną podziwiając uroki tych pięknych kwiatów i zachwycając się ich zapachem.

róża New Dawn na pergoli

Pergola 1

Od lewej strony róża pnąca Golden Gate 3 letnia, róża Paul’s Himalayan Musk Rambler 3 letni wraz z New Dawn 2 letnią, z przodu róża parkowa biała letnia, w tle widać różę pnącą Perennial Blue jednoroczną i Lagunę 2 letnią.

Pergola 2

Od lewej strony pnąca Laguna 2 letnia, pnąca Perennial Blue jednoroczna i Rambling Rosie 3 letnia, w tle widać Paul’s Himalayan Musk Rambler 3 letni i Golden Gate 3 letnią. Róże Perennial Blue i Paul’s Himalayan Musk zachwycają nie tylko wigorem, kolorem ale przede wszystkim pięknym zapachem rozchodzącym się po całym ogrodzie.

Pergola 2
Five ocklock rose

Od lewej róża parkowa biała 3 letnia, za nią pnąca Indigoletta 3 letnia, pnąca Madame Isaac Pereire 2 letnia, New Dawn 2 letnia wraz z Purple Splash jednoroczną, w tle róża pienna Rosarium Uetersens 2 letnia, z prawej strony róża okrywowa Jazz 3 letnia, róża rabatowa Super Trouper 3 letnia.

Ławka w różach

od lewej strony róża okrywowa Jazz 3 letnia, parkowa żółta, róża pnąca rambler Veilchenblau 3 letnia, rabata biała z Aspirin Rose 2 letnia, od prawej strony od przodu biała Alba Meidiland 3 letnia, pienna Super Excelsa 2 letnia, pod nią Bonica 2 letnia.

Ławka w różach
Alejka rózana

Alejka różana

Od lewej 3 letnia róża Super Trouper, róża okrywowa Jazz 3 letnia, w oddali Aspirin Rose 2 letnia, z przodu od prawej parkowa biała, trochę widać pnące New Dawn i Golden Gate, pienna czerwona Scarlet Meillandecor, biała okrywowa Alba meidiland 3 letnia, Super Excelsa 2 letnia, pod nią Bonica 2 letnia, na końcu widać lagunę 3 letnią.

Please wait...

Zostaw komentarz