Edyta Major – rodzaje róż w ogrodzie

Strona główna/Róże 2018/Edyta Major – rodzaje róż w ogrodzie

Witam,

Poniżej przesyłam opis róż:

1. Róża która już była, gdy kupiliśmy wraz z mężem nasze mieszkanie. Najprawdopodobniej jest to róża Leonardo Da Vinci. Róża rabatowa, niezawodnie co roku kwitnąca olbrzymią ilością pięknych, pełnych różowych kwiatów. Kwitnie bardzo długo, powtarzając jeszcze dwukrotnie tę magię dla naszych oczu. Moja duma.
2. Róża parkowa Auf Die Freundschaft zachwyca pięknym połączeniem barw. Urokliwa, przepiękna, cudowna.
3. Róża Minerva posiada rzadko spotykany kolor kwiatów – głęboki fiolet. Kwiat wewnątrz zbudowany jakby z falbanek. Urokliwa, zachwyca nietypowym kolorem kwiatów.
4. Róża wielkokwiatowa w pobliskim centrum ogrodniczym. Posiada duże, pełne kwiaty zachwycające mnogością odcieni różu oraz faliście zakończonymi płatkami. Kwitnie wielkokrotnie w czasie sezon. Nie przemarza, jest niezawodna. Mam ją u siebie już siedem lat.
5. Róża pnąca Ghislaine de Feligonde zachwyca kolorem kwiatu w zależności od rozwoju: od żółtawego, różowo-białego, po biały w słońcu. Mnóstwo drobnych, urokliwych kwiatuszków. Mam ja dopiero drugi rok, a nie mogę się doczekać kiedy osiągnie swoje pokaźne rozmiary.
6. Róża wielkokwiatowa Moody Blue należy do tych róż rzadko spotykanych o niebieskim zabarwieniu. Do tego pięknie pachnie i „zaczerwienia się” na obrzeżach płatków.
7. Róża parkowa Eden Rose. Kto ją choć raz zobaczył w pełni rozkwitu na pewno zrobi wszystko, aby mieć ją w swej kolekcji róż.Gdy jej pąki są duże i nabrzmiałe z niecierpliwością czekam na ich rozkwit. Wówczas kwiat zachwyca – jest duży, mam wrażenie że te wszystkie płatki jakie gnieżdżą się w pąku nie zmieszczą się w kwiecie gdy rozkwitnie. Przepiękna.
8. Róża wielkokwiatowa i to nie tylko z nazwy. Z mojej kolekcji róż to ona posiada największy i najcudowniejszy kwiat. Kwitnie kilkukrotnie w czasie sezonu. Zakupiona w pobliskim centrum ogrodniczym.
9. Róża która zachwyciła mnie dwubarwnością kwiatów. Zabarwienie kwiatów na jednym krzewie jest rozmaite. Część kwiatów w pełni rozkwitu u podstawy jest różowa, natomiast dalej cała żółta natomiast inne kwiaty są koloru różowego. Róża ta stanowi piękne rozjaśnienie rabaty.

Pozdrawiam,

Edyta Major

Please wait...

Zostaw komentarz