Danusia Karpisz

Witam Państwa
Ten rok jest wyjątkowy dla róż. Zima była sprzyjająca,a wiosna ciepła co sprawiło, że róże w moim ogrodzie zakwitły wcześniej niż zwykle bo już w drugiej połowie maja były w pełnym rozkwicie, może z wyjątkiem odmiany “Bonica 82”.
Moja różanka w kształcie liścia jest “perłą” całej działki o pow. 2 tys. m 2. Na tej rabacie rośnie 30 szt. róż głównie rabatowych: “Bonica 82”, “Leonardo da Vinci”, “Old Port”, “Kristall”, “New Imagine”, oraz “Comte de Chambord”‘ i “Rhapsody in Blue”. Rabata od strony trawnika obsadzona jest bukszpanami zaś od podjazdu kwitną bratki już wtedy gdy róże puszczają dopiero liście. A na innych rabatach rosną cztery róże parkowe i “White Fairy”, które wielkością nie przypominają miniaturek. Wszystkie róże pochodzą z Państwa szkółki i sadzone były wraz z zakładaniem ogrodu tj. jesienią 2016r. i wiosną 2017r. Pod koniec lata w 2016 roku przed sadzeniem róż stanowisko zostało przygotowane, dany był obornik i ziemia kompostowa. Przed sadzeniem róże namoczyłam w wodzie i w dołki podłożyłam rozłożony obornik koński, a po posadzeniu rośliny podlałam. Do czasu usypania kopczyków róże były jeszcze podlewane.
A wiosną i latem następnego roku róże pięknie kwitły. Wiosną bieżącego roku po rozgarnięciu kopczyków krzewy róż przycięłam
i podłożyłam warstwę ziemi kompostowej. W pierwszej połowie kwietnia podsypałam nawozem do róż. Ponieważ druga połowa kwietnia i maj były ciepłe to róże w maju już pięknie kwitły jak na załączonych zdjęciach wykonanych 2 i 3 czerwca.
Nie wyobrażam sobie ogrodu ozdobnego bez róż, są jego ozdobą od maja, czerwca do późnej jesieni.

Z poważaniem
Danusia Karpisz

Please wait...

Zostaw komentarz