MARIE CURIE
MARIE CURIE
MARIE CURIE
MARIE CURIE
MARIE CURIE

MARIE CURIE

2 Opinie
Asortyment wyczepany
0,00 zł
Brutto

ODPORNE NA PRZEMARZANIE RÓŻE RABATOWE

Dostępność
od 1 września 2020
Wysyłka
II połowa października
Rodzaj
rabatowe
Kolor
różowy
Cechy
zimują bez okrycia
główne Przeznaczenie
kwiat cięty
rabaty
solitery (swobodnie rosnące)
uprawa w pojemnikach
Zapach
słaby
Pochodzenie
francuskie
Wysokość
60 - 100 cm

Zapytaj o odmianę

Zapytaj o odmianę

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

  Marie Curie - wielobarwne róże rabatowe

cien rózy

Marie Сurie tworzy rozgałęziony krzew, którego szerokość często przekracza wysokość i kwitnie prawie nieprzerwanie, dlatego można ją traktować zarówno jak krzew jak i różę okrywową. Kwiaty są piękne i niezwykłe, z falistymi płatkami i szpiczastymi końcami płatków a sam ich kolor niesamowity. Wiśniowo - różowe pąki, po otwarciu, przekształcają się w różowe płatki zewnętrzne a centrum pozostaje w kolorze moreli, który następnie wypala się do śmietankowego, podczas gdy zewnętrzne płatki pozostają różowe. Ta gra odcieni w kwiecie wygląda bardzo atrakcyjnie, zarówno przy bliższym przyjrzeniu się, jak i z oddalenia. Zapach jest słaby ale przyjemny, korzenny. Kwiaty pojawiają się w bukietach od 5 do 15 sztuk a liście są duże, błyszczące i bardzo zdrowe. Kwitnie dość wcześnie. Pierwsza fala jest dość długa, trwa 2 - 3 tygodnie i jest bardzo obfita. Następnie po bardzo krótkiej przerwie zaczynają pojawiać się następne kwiatki. Ogólnie rzecz biorąc, prawie zawsze coś kwitnie na krzaku.  Deszcz nie wpływa na nic. Słońce również. Bardzo grzeczna i bezproblemowa róża.

Zastosowanie: Roślina odpowiednia zarówno na obrzeża rabat jak i do swobodnych nasadzeń krajobrazowych. Do sadzenia w pełnym słońcu. Doskonała do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Synonimy: MEIlomit, Romantic Dreams, Umilo

Rośliny rodzicielskie: Coppélia '76 x (Allgold × Yellow Cushion)

Pochodzenie: Meilland, Francja 1997. Nazwana na cześć naszej rodaczki Marii Curie-Skłodowskiej. Dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Jako jedna z pierwszych kobiet, uzyskała prawo jazdy, by móc prowadzić samochód. Co znamienne nagrodę Nobla uzyskała również jej córka i zięć.

 Marie Curie wielobarwne róże rabatowe

Marie Curie róże rabatowemarie curie rabatowe różemarie curie odporne rabatowe różeodporne rabatowe róże marie curieodporne róże rabatowe marie curieróże rabatowe odporne marie curieobficie kwitnące róże rabatowe marie curie

Opinie

2 Opinie

Mam przyjemność już od kilku lat kupować u Państwa róże - mam ich grubo ponad setkę. Kupowałem i wiosną i latem, i jesienią - poza pojedynczymi sztukami wszystkie przyjmowały się bez problemów (w szczególności jesienią, która jest najbardziej wymagająca w tym względzie). Paczka zawsze zabezpieczona, róże nie przesychają w transporcie. Sama firma kurierska (GLS) bez najmniejszego zarzutu. Z samych róż - bardzo lubię Flamingo, Diamond Jubilee oraz Pink Peace. Warto tylko pamiętać, że róże lubią cięcie i słońce - eksperymenty z cieniem zawsze powodują słabszy wzrost. Do następnego razu
o

WIDZIAŁAM JĄ W OGRODZIE BOTANICZNYM I JESTEM W NIEJ ZAKOCHANA JUŻ CZEKAM NA MOŻLIWOŚĆ NABYCIA TEJ ŚLICZNOTKI
o

Zobacz także

Produkt dodany do Ulubionych